پنجشنبه 26 مهر 1397

 

 


یادداشت روز شماره 56

برخي تخم مرغ‌ هاي شانه‌ اي پاستوريزه شده ‌اند و تاريخ انقضاء دارند.؟ادامه

 

 

 

 

 


app test

app test 2

اخبار
صادرات 80 هزار تن تخم مرغ در سال جاری/ تقاضایی از روسیه نداشته ایم.

وی با اشاره به اینکه در منطقه ظرفیت صادرات 200 هزار تن تخم مرغ وجود دارد بیان داشت: برای افزایش مصرف داخلی باید روی افزایش مصرف سرانه  کار کنیم و همچنین بازارهای صادراتی را باید توسعه بخشیم.
ترکاشوند  اظهار داشت: در حال حاضر تولید سرانه تخم مرغ حدود 11 و نیم کیلوگرم است که از این رقم حدود یک کیلو صادر می‌شود.
مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران مرغ تخم‌گذار میهن با اشاره به صادرات 70 هزار تن تخم مرغ در سال گذشته بیان داشت: ما به دنبال افزایش میانگین مصرف سرانه در کشور هستیم، اگرچه متوسط مصرف سرانه کشور 10 و نیم کیلو و معادل مصرف جهانی است اما به دنبال افزایش آن تا 15 کیلو هستیم.
وی در مورد صادرات تخم مرغ به روسیه تصریح کرد: برای صادرات هر محصولی در درجه اول لازم است تا تقاضایی صورت گیرد،در حال حاضر به لحاظ کیفیت هیچ‌گونه مشکلی در تخم‌ مرغ‌های تولیدی وجود ندارد و تخم مرغ کشورمان با استانداردهای صادراتی تولید می‌شود اما هنوز از روسیه تقاضایی برای صادرات نداشتیم.
ترکاشوند بیان داشت: در بازارهای منطقه ما نتوانسته‌ای سهم مشخصی را در صادرات تخم مرغ داشته باشیم و سهم ما در بازارهای منطقه‌ای بسیار در نوسان بوده است.
مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران مرغ تخم‌گذار میهن تصریح کرد: سال 92 ، 37 هزار تن، سال 93، 70 هزار تن و همچنین از ابتدای امسال تاکنون بیش از 78 هزار تن تخم مرغ به کشورهای مختلف صادر شده است.
ترکاشوند با بیان اینکه صادرات تخم مرغ به کشورهای عراق، افغانستان، تاجیکستان و ... انجام می‌شود اظهار داشت: پیش بینی می‌کنیم تا پایان سال صادرات این محصول به 90هزار تن افزایش یابد.
وی به گفته خلج رئیس سازمان دامپزشکی اشاره کرد و بیان داشت: دامپزشکی افغانستان در تماسی که با دامپزشکی کشورمان داشته از صادرات تخم مرغ فاسد به کشورش خبر داده که این موضوع منجر به کاهش صادرات و بی اعتمادی مشتریان می‌شود.
مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران مرغ تخم گذار میهن در ادامه بیان داشت: مشوق‌های صادراتی در دستور کار ما قرار دارد و همچنین سعی شده تا براساس صندوقی که برای فعالان بخش طیور راه‌اندازی شده است تسهیلات ارزان قیمت راه‌اندازی شود. 

منبع : خبرگزاری فارسکمیته ممیزی مرغ تخمگذار

 

 
فرم  تست آپلود عکس 
 

نحوه آشنایی شما با سایت؟
دوستان
جستجو در اینترنت
دفتر اتحادیه

  بازديد کل : 2555591 نفر   - 320142 ip   بازديد امروز : 46 نفر   - 15 ip   بازديد ديروز : 2112 نفر   - 410 ip   آنلاين : 6 نفر
Copyright Notice ©   mihanunion.ir   All Rights Reserved .