جمعه 30 شهريور 1397

 

 


یادداشت روز شماره 56

برخي تخم مرغ‌ هاي شانه‌ اي پاستوريزه شده ‌اند و تاريخ انقضاء دارند.؟ادامه

 

 

 

 

 


app test

app test 2

اخبار
⚫️تصویب قیمت ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومانی برای خرید هر شانه تخم‌مرغ.

⚫️مدیر عامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار از تصویب قیمت ۴۵۶۰ تومانی برای خرید هر کیلوگرم تخم مرغ در مرغداری از سوی ستاد تنظیم بازار خبر داد.

رضا ترکاشوند در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به افزایش هزینه‌های تولید و بررسی‌های صورت گرفته، ستاد تنظیم بازار تصویب کرد که قیمت خرید هر کیلوگرم تخم‌مرغ در مرغداری به کیلویی ۴۵۶۰ تومان برسد چراکه از ابتدای سال ۱۳۹۴ قیمت تخم مرغ تغییر نکرده بود.

وی با بیان اینکه پیش از این هر کیلوگرم تخم‌مرغ ۳۸۰۰ تومان تا ۴۲۰۰ تومان از مرغداران خریداری می‌شد، افزود: گرچه قیمت نهاده‌های تولید افزایش قابل توجهی طی سال‌های اخیر نداشته است اما دیگر هزینه های تولید از جمله هزینه‌های کارگری، انرژی، حمل و نقل و غیره حدود ۲۷ درصد افزایش یافت و با توجه به سهم این هزینه ها در محاسبه قیمت تمام شده تخم مرغ پیشنهاد کردیم تا ستاد تنظیم بازار قیمت این محصول را به صورت واقعی محاسبه و اعلام کند.

مدیر عامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار ادامه داد: قیمت واقعی تخم مرغ در بازار و بر اساس سیستم عرضه و تقاضا مشخص می‌شود اما بهتر است که قیمت واقعی محاسبه و اعلام شود تا همه بدانند البته پیشنهاد مرغداران این بود که قیمت کف و سقفی برای تخم مرغ در نظر گرفته شود که کیلویی۴۳۰۰ تومان تا ۴۹۵۰ تومان بوده اما نهایتاً قیمت ۴۵۶۰ آن برای هر کیلوگرم تخم مرغ در مرغداری مشخص شد که تولید کنندگان نیز به آن رضایت دارند.

ترکاشوند گفت: به طور معمول قیمت هر کیلوگرم تخم‌مرغ در مرغداری حدود ۲۳ درصد با قیمت این محصول در بازار مصرف فاصله دارد و قیمت ۵۲۵۰ تومانی اعلام شده از سوی سازمان حمایت برای هر کیلوگرم تخم مرغ در بازار مصرف بهتر است با این محاسبات اختلاف معناداری نداشته باشد.

وی اظهار کرد: در پی توصیه‌های سازمان دامپزشکی و هشدارهای داده شده برای مراقبت هرچه بیشتر مرغداران در خصوص احتمال شیوع بیماری آنفلوآنزای مرغی، توصیه های لازم به مرغداران داده شد و هم اکنون هیچ مشکلی از این نظر در واحدهای پرورشی وجود ندارد.

تاریخ انتشار خبر : 13/07/1396کمیته ممیزی مرغ تخمگذار

 

 
فرم  تست آپلود عکس 
 

نحوه آشنایی شما با سایت؟
دوستان
جستجو در اینترنت
دفتر اتحادیه

  بازديد کل : 2494507 نفر   - 310814 ip   بازديد امروز : 1030 نفر   - 129 ip   بازديد ديروز : 965 نفر   - 255 ip   آنلاين : 4 نفر
Copyright Notice ©   mihanunion.ir   All Rights Reserved .