جمعه 30 شهريور 1397

 

 


یادداشت روز شماره 56

برخي تخم مرغ‌ هاي شانه‌ اي پاستوريزه شده ‌اند و تاريخ انقضاء دارند.؟ادامه

 

 

 

 

 


app test

app test 2

اخبار
توقف ثبت سفارش واردات کنجاله سویا زیر تاثیر حذف ارز مبادله ای/ نابودی صنعت طیور به بهانه حمایت از صنایع روغن کشی

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران مرغ تخم‌گذار مطرح کرد:
توقف ثبت سفارش واردات کنجاله سویا زیر تاثیر حذف ارز مبادله ای/ نابودی صنعت طیور به بهانه حمایت از صنایع روغن کشی
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران مرغ تخم‌گذار گفت: وزارت صنعت و معدن حذف ارز مبادله‌ای از واردات کنجاله سویا را در دستور کار قرار داده و بر اساس گزارش‌های به دست آمده، ثبت سفارش ها به همین متوقف شده است.
رضا ترکاشوند در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران(اگنا) اظهار کرد: کنجاله  سویا در حال حاضر با کمترین تعرفه و ارز مبادله‌ای وارد کشور می‌شود و به دلیل اینکه تاثیر بسیاری در تولید گوشت مرغ و تخم مرغ دارد نمی‌توانیم نسبت به آن بی توجه باشیم و اجازه دهیم با ارز آزاد وارد شود.
وی ادامه داد: حذف ارز مبادله‌ای تنها برای واردات کنجاله سویا اعمال می‌شود و به نظر می‌رسد این پیشنهاد در راستای حمایت از کارخانه‌های روغن‌کشی و ایجاد انحصار برای تولید کنجاله توسط آنهاست که منجر به نابودی صنعت طیور می شود.
ترکاشوند گفت: حذف ارز مبادله‌ای در واردات کنجاله سویا به نوعی حمایت از تولیدکنندگان این محصول در کشورهای مبدا است. کشورهای مبدا برای صادرات ماده اولیه خام (دانه سویا) تعرفه در نظر گرفته‌اند ولی برای صادرات کنجاله سویا به عنوان خروجی کارخانجات فرآوری تعرفه‌ای در نظر نگرفته‌اند.
وی گفت: با توجه به اینکه در دو هفته اخیر این موضوع در دست بررسی است و هنوز عملی نشده اما تاثیر بسیاری در بازار کنجاله سویا گذاشته و باعث التهاب بازار نهاده‌ها شده است.
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران مرغ تخم گذار، تصریح کرد: در همین مدت زمان کوتاه، قیمت هر کیلوگرم کنجاله آرژانتین از یک هزار و ۴۵۰ تومان به یک هزارو ۵۴۰ تومان افزایش یافته است.
ترکاشوند تصریح کرد: وزارت صنعت نباید بدون در نظر گرفتن پیامدهای این پیشنهاد، آن را عملی کند. در صورت حذف ارز مبادله‌ای در واردات کنجاله قیمت تمام شده در تولید مرغ و تخم مرغ افزایش خواهد یافت. همچنین  روی سایر محصولات پروتئینی مانند شیر نیز بی‌تاثیر نخواهد بود.
وی در راستای مخالفت با این اقدامات گفت: در حال پیگیری این موضوع هستیم و با وزارت صنعت، معدن و تجارت، و سایر دستگاه‌های دولتی مکاتبه کرده‌ایم تا از تصویب این پیشنهاد جلوگیری کنیم.
ترکاشوند ادامه داد: اگر سیاست کلی مبنی بر تغییر در نرخ ارز کشور است، باید در سیاست کلان اعمال شود. در این صورت پیامدهای اقتصادی و افزایش قیمت تمام شده محصولات یک بحث کلان و ملی است، اما اگر بخواهد روی یک قلم جنس این افزایش صورت بگیرد به شدت مخالف آن هستیم و در هر صورت باید از آن جلوگیری شود.

منبع خبر : اگنا

تاریخ انتشار خبر: 01/07/1396

 کمیته ممیزی مرغ تخمگذار

 

 
فرم  تست آپلود عکس 
 

نحوه آشنایی شما با سایت؟
دوستان
جستجو در اینترنت
دفتر اتحادیه

  بازديد کل : 2494487 نفر   - 310809 ip   بازديد امروز : 1010 نفر   - 124 ip   بازديد ديروز : 965 نفر   - 255 ip   آنلاين : 5 نفر
Copyright Notice ©   mihanunion.ir   All Rights Reserved .