جمعه 30 شهريور 1397

 

 


یادداشت روز شماره 56

برخي تخم مرغ‌ هاي شانه‌ اي پاستوريزه شده ‌اند و تاريخ انقضاء دارند.؟ادامه

 

 

 

 

 


app test

app test 2

اخبار
✅هدف اصلی ما حمایت از تولیدکنندگان است/ دلالان بازار تخم مرغ جوسازی می کنند..

✅رضا ترکاشوند، در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران(اگنا)، در پاسخ به این پرسش که این تشکل وظیفه تنظیم بازار را برعهده دارد و این موضوع منافع مرغداران را به مخاطره نمی اندازد، اظهار کرد: اتحادیه میهن برنامه ها و اهداف حمایت از تولید را دنبال می کند و هدف ما در راستای حمایت از مرغداران و همچنین رسیدن به قیمت واقعی و تعادل در بازار است.
وی گفت: شوربختانه این روزها عده ای به ناحق علیه ما فضاسازی می کنند اما مرغداران واقعی که با ادبیات اقتصادی آشنا هستند، می دانند که تمامی نگرانی های ما این است که تولید با مشکل مواجه نشود.مدیر عامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن با اشاره به اقدامات این تشکل، اظهار کرد: در ۲ سال گذشته که اتحادیه میهن موظف به اجرای برنامه تنظیم بازار و مدیریت تولید شده، جوجه ریزی متناسب، تولید متوازن و پراکنش منطقی را با توجه به ظرفیت های کشور اجرا کرده و موفقیت هایی نیز به دست آورده است.
ترکاشوند ادامه داد: تنظیم بازار چند مولفه دارد و مهم ترین آن تامین است که باید از تولید داخل انجام شود. تولید هیچگاه برابر نیاز داخل نیست و بر همین اساس ما بازار تخم مرغ را با ۱۰ درصد بیشتر از نیاز داخل تنظیم کرده ایم و مازاد تولید ما ۱۰ درصد است.وی افزود: برای مدیریت تولید برنامه صادرات را در دستور کار داریم و بر اساس تفاهم های انجام شده با وزارت جهاد کشاورزی، مدیریت صادرات نیز به ما سپرده شده است. برنامه های صادراتی ما بجز در موارد غیرمترقبه مانند شیوع بیماری ها، خوب بود.ترکاشوند به میزان صادرات تخم مرغ در سال های گذشته اشاره و اظهار کرد: در سال ۹۴ ما ۹۵ هزار تن تخم مرغ صادر کردیم و این میزان در هشت ماهه نخست سال ۹۵ که با شیوع بیماری آنفلوانزا قطع شد، به ۴۲ هزار تن کاهش یافت.مدیر عامل تحادیه مرکزی مرغداران میهن گفت: در چنین مواقعی باید بازار را مدیریت کنیم تا با قطع صادرات که بر اساس پروتکل های بین المللی انجام می شود، مرغداران آسیب نبینند.وی افزود: در یک سال اخیر چند مرحله با نوسان بازار مواجه شدیم و برای تولید مازاد باید اقداماتی انجام می دادیم. در یک مقطع که تولید بالا بود و قیمت ها کاهش داشت، خرید تضمینی تخم مرغ را آغاز کردیم تا از مرغداران حمایت شود.ترکاشوند گفت: در یک مقطع دیگر نیز با کمک صندوق توسعه ملی تسهیلاتی را به مرغدارانی که صادرات داشتند، ارایه دادیم و بازار رقابتی ایجاد شد. البته یارانه های صادراتی محدود است و سعی کردیم با همین میزان تسهیلات صادرات متوقف نشود.وی همچنین به دلایل افزایش قیمت تخم مرغ در اسفند ماه ۹۵ اشاره و اظهار کرد: بعد از شیوع گسترده آنفلوانزا و تلفات ۱۲ میلیون قطعه ای مرغ های تخم گذار در کشور، قیمت تخم مرغ کمی افزایش یافت که واکنش دستگاه های نظارتی را در پی داشت.ترکاشوند افزود: اتحادیه بر حسب وظایف قانونی خود وارد کار شد و با تنظیم بازار و مکاتباتی که با دستگاه های نظارتی داشت، اعلام کرد که مرغداران گران فروشی نمی کنند و قیمت را بازار(عرضه و تقاضا) تعیین می کند. زمانی که تولید به هر دلیلی دچار نقصان می شود، قیمت ها نیز افزایش می یابد و مرغداران نقشی در آن ندارند.وی ادامه داد: پس از آن و با گرم شدن هوا و همچنین فرارسیدن ماه رمضان، تقاضا برای تخم مرغ در بازار کاهش یافت و قیمت ها نیز در پی آن رو به نزول گذاشت و به کیلوگرمی ۴۰۰۰ تا ۴۵۰۰ تومان رسید.ترکاشوند افزود: پس از ماه رمضان نیز اقداماتی در راستای تعادل قیمت و افزایش تقاضا انجام دادیم. از جمله این اقدامات جمع آوری و ذخیره سازی تخم مرغ برای ایجاد تعادل در قیمت ها بود. مدیر عامل اتحادیه مرکزی مرغدران میهن بر مدیریت مناسب این اتحادیه در بازار تخم مرغ تاکید کرد و گفت: عملکرد ما در مدیریت تولید نیز مناسب است اما عده ای می خواهند با ایجاد جو روانی در بازار قیمت ها را بی رویه افزایش دهند و از تعادل خارج کنند.ترکاشوند به مسئولان اطمینان داد که این اتحادیه توان مدیریت و تنظیم بازار تخم مرغ را دارد و افزود: ما متولی صنعت هستیم و با جدیت و حمایت تولیدکنندگان واقعی این بخش را به بهترین شکل مدیریت می کنیم.

تاریخ انتشار : 09/05/1396کمیته ممیزی مرغ تخمگذار

 

 
فرم  تست آپلود عکس 
 

نحوه آشنایی شما با سایت؟
دوستان
جستجو در اینترنت
دفتر اتحادیه

  بازديد کل : 2494519 نفر   - 310814 ip   بازديد امروز : 1042 نفر   - 129 ip   بازديد ديروز : 965 نفر   - 255 ip   آنلاين : 4 نفر
Copyright Notice ©   mihanunion.ir   All Rights Reserved .