جمعه 30 شهريور 1397

 

 


یادداشت روز شماره 56

برخي تخم مرغ‌ هاي شانه‌ اي پاستوريزه شده ‌اند و تاريخ انقضاء دارند.؟ادامه

 

 

 

 

 


app test

app test 2

اخبار
یک مدیر صنفی: انحصار علت گرانی ذرت است/ آغاز اصلاح قیمت

«رضا ترکاشوند» عصر امروز در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: در هشت روز گذشته به یکباره قیمت ذرت 30 درصد افزایش یافت؛ به طوری که نرخ ذرت اوکراین از 6 هزار و 200 ریال به هشت هزار و 500 ریال و ذرت برزیلی از هفت هزار و 500 ریال به 9 هزار و 300 ریال رسید.
ترکاشوند ادامه داد: در این مدت قیمت جهانی این محصول تغییری نکرد و هیچ یک از مولفه های تولید یا قیمتگذاری داخل کشور نیز افزایش نیافت.
وی اضافه کرد: اتحادیه با پیگیری و نامه نگاری با وزارت جهاد کشاورزی این موضوع را پیگیری کرد و مشخص شد علت گرانی این محصول برخورد انحصاری برخی واردکنندگان و قیمتگذاری بدون برنامه ریزی بود.

**تخصیص سهمیه 60 هزار تنی ذرت به مرغداران از سوی شرکت پشتیبانی امور دام کشور 
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران تخم گذار کشور گفت: شرکت پشتیبانی امور دام کشور با هماهنگی های صورت گرفته و تخصیص سهمیه 60 هزار تنی ذرت به مرغداران تخم گذار و گوشتی توانست گرانی را شکسته و باعث کاهش روند نرخ این محصول شود.
ترکاشوند اضافه کرد: امروز قیمت این محصول حدود یک هزار ریال کم شد و این روند کاهشی ادامه می یابد.
وی گفت: طبق برنامه وزارت جهاد کشاروزی، شرکت پشتیبانی امور دام موظف است تا زمان تنظیم بازار این محصول و تعادل قیمت ها، سهمیه عرضه ذرت با نرخ مصوب دولتی را ادامه دهد.
به گفته این مسوول صنفب، صنعت طیور کشور سالیانه به هشت میلیون و 500 هزار تن ذرت و کنجاله سویا نیاز دارد که 65 درصد آن از طریق واردات تامین می شود.
به گزارش ایرنا، در دولت یازدهم قیمت ذرت در دامنه هفت هزار تا هشت هزار ریال و نرخ کنجاله سویا به طور متوسط 12 هزار و 500 تا 15 هزار ریال تثبیت شد.
این محصول در این سال ها تغییر قیمتی چندانی نداشته است.

منبع : ایرنا

تاریخ انتشار : 08/03/1396کمیته ممیزی مرغ تخمگذار

 

 
فرم  تست آپلود عکس 
 

نحوه آشنایی شما با سایت؟
دوستان
جستجو در اینترنت
دفتر اتحادیه

  بازديد کل : 2494450 نفر   - 310809 ip   بازديد امروز : 973 نفر   - 124 ip   بازديد ديروز : 965 نفر   - 255 ip   آنلاين : 7 نفر
Copyright Notice ©   mihanunion.ir   All Rights Reserved .