چهارشنبه 25 مهر 1397

 

 


یادداشت روز شماره 56

برخي تخم مرغ‌ هاي شانه‌ اي پاستوريزه شده ‌اند و تاريخ انقضاء دارند.؟ادامه

 

 

 

 

 


app test

app test 2

اخبار
بزرگداشت روز جهانی تخم مرغ در بوشهر

خلیج فارس: با توجه به وجود املاح و مواد مغذی فراوانی که در تخم وجود دارد این ماده غذایی بعنوان یک معجزه مورد نیاز بدن بویژه در سالهای کودکی است.

خلیج فارس: به مناسبت 18 مهر روز جهانی تخم مرغ، جشنواره 'بزرگسالی سالم با یک تخم مرغ در روز' در دبستان شهدای بسیج بوشهر برگزار شد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر در این مراسم با اشاره به اهمیت مواد موجود در تخم‌مرغ گفت: علاوه بر برگزاری آیین روز جهانی تخم‌مرغ، برنامه‌های دیگری از جمله پیشگیری از بیماری‌های دهان و دندان، اجرای طرح‌های آهن یاری، ویتامین D، و وارنیش فلوراید و پیشگیری از ایدز را اجرا کرده ایم.

حسن قلندری افزود: بسیاری از طرحهای این معاونت باید به صورت اجتماعی در سطح مدارس با همکاری اولیای دانش آموزان اجرا شود.

قلندری با بیان اینکه هیچ چیز مهمتر از سلامت دانش آموزان نیست، اظهار کرد: با توجه به اینکه استان بوشهر دربسیاری از بیماریها پیشتاز است باید در زمینه پیشگیری از این بیماریها سرمایه گذاری انجام شود.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی بوشهر هم در این مراسم گفت: سرانه مصرف تخم مرغ در دنیا 9.5 کیلوگرم اما در ایران این میزان به 11 تا  12کیلوم گرم می رسد که از نظر مصرف سرانه ایران نسبت به دنیا بالاتر است.

به گفته وی، میزان مصرف سرانه بوشهری ها نیز سالانه 14کیلوگرم نخم مرغ برآورد شده، ضمن اینکه تخم مرغ مورد نیاز در استان تولید می شود.

وی اضافه کرد: با توجه به وجود املاح و مواد مغذی فراوانی که در تخم وجود دارد این ماده غذایی بعنوان یک معجزه مورد نیاز بدن بویژه در سالهای کودکی است.کمیته ممیزی مرغ تخمگذار

 

 
فرم  تست آپلود عکس 
 

نحوه آشنایی شما با سایت؟
دوستان
جستجو در اینترنت
دفتر اتحادیه

  بازديد کل : 2555547 نفر   - 320132 ip   بازديد امروز : 2163 نفر   - 454 ip   بازديد ديروز : 3417 نفر   - 342 ip   آنلاين : 10 نفر
Copyright Notice ©   mihanunion.ir   All Rights Reserved .