پنجشنبه 26 مهر 1397

 

 


یادداشت روز شماره 56

برخي تخم مرغ‌ هاي شانه‌ اي پاستوريزه شده ‌اند و تاريخ انقضاء دارند.؟ادامه

 

 

 

 

 


app test

app test 2

اخبار صنعت
انبار نکنید !!!
معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه هیچ کمبودی در زمینه تامین نهاده های طیور وجود ندارد، گفت: تولیدکنندگان صنعت طیور، بیش از نیاز تولید ذرت و کنجاله سویا خریداری و انبار نکنند زیرا این اقدام موجب التهاب بیشتر بازار می شود.
با اجرای نظام تک نرخی ارز از بیستم فروردین ماه تاکنون، قیمت نهاده های اولیه صنعت طیور از جمله کنجاله سویا و ذرت بیش از 30 درصد افزایش یافت که به تازگی با کاهش قیمت مرغ سبب زیان تولیدکنندگان و اعتراض آنها شده است.
تولیدکنندگان طیور می گویند که قیمت هر کیلوگرم ذرت و کنجاله سویا در بازار به ترتیب به 1150 و 2600 تومان رسیده است.
با وجود اینکه شرکت پشتیبانی امور دام بارها اعلام کرده، نهاده های صنعت طیور تامین است و با قیمت های مناسب در اختیار تولید کنندگان قرار می گیرد اما همچنان بازار ملتهب است.
برخی کارشناسان صنعت طیور بر این باورند که حضور دلالان و واسطه گران نقش بسزایی در التهاب بازار نهاده های این صنعت دارد که برخورد با آن اقدام های فوری دولت و وزارت جهاد کشاورزی را می طلبد.
در این باره «مرتضی رضایی» معاون امور دام وزارت جهادکشاورزی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره وضعیت تامین نهاده های صنعت طیور اظهار داشت: وزارت جهادکشاورزی اقدام های لازم در بحث تامین ارز و ثبت سفارش تجار را انجام داده و حتی محموله نهاده های شرکت پشتیبانی امور دام کشور در بندر پهلوگیری کرده است.
وی التهاب فعلی و حباب قیمتی بازار نهاده های طیور را ناشی از افزایش قیمت جهانی نهاده ها، اجرای نظام ارز تک نرخی و تاثیر آن بر تغییر قیمت نهادها دانست و تاکید کرد که حضور دلالان و واسطه گران و تشویش تولیدکنندگان برای انبار نهاده های مورد نیاز خود نیز بر مشکلات بازار افزوده است.
رضایی تاکید کرد: چنین اقدام هایی از سوی دلالان و تولیدکنندگان می تواند تبعات منفی و غیرقابل جبرانی در صنعت داشته باشد.
به گفته وی، اکنون ذرت و کنجاله سویا مورد نیاز کشور تامین است و تولیدکنندگان نگرانی در این خصوص نداشته باشند.
وی با بیان اینکه اکنون بیش از یک میلیون و 600 هزارتن ذرت در کشور موجود است، گفت: هیچ محدودیتی برای عرضه ذرت به تولید کنندگان نداریم.
وی اضافه کرد: در بحث کنجاله سویا نیز علاوه بر واردات مورد نیاز این صنعت بخشی از این محصول از طریق کارخانه های روغن کشی وارد و به بازار عرضه می شود.
معاون وزیر جهادکشاورزی به تولیدکنندگان پیشنهاد داد: «از خرید غیرضروری نهاده های دامی ذرت و کنجاله سویا بپرهیزند تا بازار متعادل شود».
رضایی گفت: اکنون شرکت پشتیانی امور دام نیز نهاده های مورد نیاز این بخش را با قیمت مناسب و بدون هیچ محدودیتی به تولید کنندگان عرضه می کند.
شرکت پشتیبانی امور دام قیمت هر کیلوگرم ذرت را 1100 تومان و هر کیلو کنجاله سویا را 1950 تومان به تولیدکنندگان می فروشد
منبع : خبرگزاری مهر .کمیته ممیزی مرغ تخمگذار

 

 
فرم  تست آپلود عکس 
 

نحوه آشنایی شما با سایت؟
دوستان
جستجو در اینترنت
دفتر اتحادیه

  بازديد کل : 2555645 نفر   - 320150 ip   بازديد امروز : 100 نفر   - 23 ip   بازديد ديروز : 2112 نفر   - 410 ip   آنلاين : 9 نفر
Copyright Notice ©   mihanunion.ir   All Rights Reserved .