جمعه 30 شهريور 1397

 

 


یادداشت روز شماره 56

برخي تخم مرغ‌ هاي شانه‌ اي پاستوريزه شده ‌اند و تاريخ انقضاء دارند.؟ادامه

 

 

 

 

 


app test

app test 2

اخبار صنعت
تمرکز وظایف و اختیارات حوزه کشاورزی در یک وزارتخانه به چابک شدن دولت کمک می کند

تمرکز وظایف و اختیارات حوزه کشاورزی در یک وزارتخانه به چابک شدن دولت کمک می کند

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایسنا:
 تمرکز وظایف و اختیارات بخش کشاورزی در یک وزارتخانه نه تنها آثار مثبتی در حوزه ‌ها ی مرتبط با این بخش مهم تولیدی دارد، ​ بلکه در زمینه کوچک‌سازی و چابک‌سازی دولت گام مؤثری محسوب می‌شود.

لایحه اصلاح بخشی از ساختار دولت که شامل احیای وزارت بازرگانی نیز هست، لغو قانون تمرکز وظایف بخش کشاورزی را در پی خواهد داشت که دولت یازدهم در اجرایی کردن آن پیشرو بود، اما هم‌اکنون می‌خواهد آن را لغو کند و براین اساس نمایندگان مجلس باید در خصوص این لایحه بررسی کامل و دقت کافی کنند.

تمرکز وظایف و اختیارات بخش کشاورزی در وزارت جهاد کشاورزی علیرغم وجود نواقص اجرایی، کنترل تنش شدید بازار نهاده‌های تولید و به حداقل رسیدن دوگانه کاری و تصمیم واحد برای واردات در راستای حمایت از تولید داخلی، تشویق صادرات انواع محصولات کشاورزی به جای واردات و کاهش محسوس اختلافات و درگیری‌ها بین دستگاه‌های اجرایی مختلف را در بر داشته است.

گفتنی است، دولت در لایحه پیشنهادی اخیر خود تحت عنوان 'اصلاح بخشی از ساختار دولت' احیا و تشکیل دو وزارتخانه بازرگانی و راه و ترابری را در دستور کار قرار داده است، اما بر اساس تبصره یک ماده یک این لایحه و در صورت تصویب آن از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی، قانون تمرکز وظایف و اختیارات مربوط به بخش کشاورزی در وزارت جهاد کشاورزی مصوب سال ۱۳۹۱ به استثنای ماده دو و تبصره دو آن، لغو و کلیه وظایف و اختیارات واگذار شده به موجب این قانون از وزیر و جهاد کشاورزی به وزیر و وزارت بازرگانی منتقل می‌شود.

و همچنین دکتر ابراهیمی  نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی در خصوص توجیه دولت برای چابک‌سازی و کوچک‌سازی گفت: در شرایط کنونی برای تحقق اهداف سند چشم انداز و چابک‌سازی و کوچک‌سازی کشور برون‌سپاری و واگذاری امور به بخش خصوصی بهترین راه است تا بسیاری از فعالیت‌های دولت از بدنه آن خارج شده و با تعریف ساختاری مناسب به توسعه کشور کمک شود و پاسخگویی مطلوبی را در بخش‌های مختلف شاهد باشیم.


منبع : ایسنا

تاریخ انتشار خبر : 24/03/1396کمیته ممیزی مرغ تخمگذار

 

 
فرم  تست آپلود عکس 
 

نحوه آشنایی شما با سایت؟
دوستان
جستجو در اینترنت
دفتر اتحادیه

  بازديد کل : 2494520 نفر   - 310814 ip   بازديد امروز : 1043 نفر   - 129 ip   بازديد ديروز : 965 نفر   - 255 ip   آنلاين : 4 نفر
Copyright Notice ©   mihanunion.ir   All Rights Reserved .