جمعه 30 شهريور 1397

 

 


یادداشت روز شماره 56

برخي تخم مرغ‌ هاي شانه‌ اي پاستوريزه شده ‌اند و تاريخ انقضاء دارند.؟ادامه

 

 

 

 

 


app test

app test 2

اخبار صنعت
پایان بیماری آنفلوانزا حاد پرندگان درمازندران
مدیرکل دامپزشکی مازندران گفت که بحران آنفلوانزا حاد پرندگان که حدود یک ماه این استان را درگیر کرده بود؛ خاتمه یافت.
دکتر سید حسین رضوانی افزود : از چند روز گذشته هیچ گزارشی مبنی بر تلفات پرندگان مهاجر و یا بومی در این استان گزارشی نشده است.
وی اضافه کرد : روند فعلی نشان می دهد که وضعیت سفید در این استان حاکم شده، ولی مشکلی در شرایط فعلی از لحاظ آنفلوانزا حاد پرندگان وجود ندارد.
مدیرکل دامپزشکی مازندران اظهارداشت : برنامه ممنوعیت شکار پرندگان مهاجر زمستان گذران و سایر پرندگان در استان همچنان به قوت خود باقی است و برای حفظ سلامت شهروندان باید این روند ممنوعیت شکار ادامه داشته باشد.
دکتر رضوانی افزود : خوشبختانه با اقدام به موقع دامپزشکی و سایر دستگاه های مرتبط به خصوص مرغداران صنعتی در مازندران گزارشی مبنی بر بروز بیماری آنفلوانزا در واحدهای صنعتی مرغی گزارشی نشده بود.
مازندران به دلیل شرایط آب و هوایی و داشتن تالاب ها،آبگیر و آببندان های متعدد به عنوان منابع مناسب زیستگاهی سالانه پذیرای حدود یک میلیون بال پرندگان مهاجر زمستان گذران از اقصی نقاط جهان از جمله سیبری است
همچنین یک هزار و 500 مرغداری گوشتی مجاز در مازندران وجود دارد که سالانه 200 هزار تن گوشت مرغ تولید و 10 درصد نیاز کشور را تامین می کند.
.وجود این ظرفیت ها در مازندران باعث شده تا این منطقه از کشور در معرض آنفلوانزا قرار داشته باشد.
 itpnew:منبعکمیته ممیزی مرغ تخمگذار

 

 
فرم  تست آپلود عکس 
 

نحوه آشنایی شما با سایت؟
دوستان
جستجو در اینترنت
دفتر اتحادیه

  بازديد کل : 2494452 نفر   - 310809 ip   بازديد امروز : 975 نفر   - 124 ip   بازديد ديروز : 965 نفر   - 255 ip   آنلاين : 7 نفر
Copyright Notice ©   mihanunion.ir   All Rights Reserved .