جمعه 30 شهريور 1397

 

 


یادداشت روز شماره 56

برخي تخم مرغ‌ هاي شانه‌ اي پاستوريزه شده ‌اند و تاريخ انقضاء دارند.؟ادامه

 

 

 

 

 


app test

app test 2

اخبار صنعت
مردم از خرید مرغ زنده و طیور بومی خودداری کنند!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران(اگنا) از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، در این اطلاعیه آمده است: پیرو اطلاعیه شماره ۳ بدین وسیله به اطلاع می رساند بیماری تاکنون علاوه بر استان های قبلی در استان های قزوین و گلستان نیز در طیور روستایی و یک واحد صنعتی پرورش طیور مورد شناسایی و تأیید آزمایشگاهی قرار گرفته است. با توجه به رفتار ویروس، جلوگیری از گسترش آن در واحدهای صنعتی مستلزم رعایت دقیق ضوابط امنیت زیستی از مبدأ ورودی هر یک از سالن های واحدهای پرورش طیور از سوی پرورش دهندگان محترم خواهد بود.

در ادامه اطلاعیه چهارم آمده است: با عنایت به اینکه یکی از راه های انتشار بیماری در روستاها عرضه طیور زنده می باشد از هموطنان تقاضا می شود، جداٌ از خرید هرگونه طیور بومی خودداری نمایند. به روستاییان محترم توصیه می شود نسبت به محصور نمودن طیور خود به منظور قطع ارتباط طیور اهلی با وحشی اقدام فرمایند. مردم در صورت مواجهه با هرگونه تلفات غیرعادی ضمن گزارش بیماری به نزدیک ترین شبکه دامپزشکی از دفن و یا امحای لاشه های طیور تلف شده جداٌ خودداری فرمایند.

با توجه به وقوع موارد بیماری و تلفات در پرندگان وحشی مهاجر در اثر آلودگی با ویروس جدید صید، شکار و عرضه این دسته از پرندگان کماکان ممنوع می باشد.

سازمان دامپزشکی کشور همچون گذشته و به صورت شبانه روزی حتی در ایام تعطیل نظارت خود را بر روند تولید گوشت مرغ و تخم مرغ اعمال نموده و شهروندان می توانند با تهیه این اقلام از مراکز معتبر تحت نظارت این سازمان از سلامت آن اطمینان خاطر داشته باشند.

بدیهی است اطلاعات تکمیلی لازم در اطلاعیه های بعدی ارائه خواهد شد.

منبع : اگناکمیته ممیزی مرغ تخمگذار

 

 
فرم  تست آپلود عکس 
 

نحوه آشنایی شما با سایت؟
دوستان
جستجو در اینترنت
دفتر اتحادیه

  بازديد کل : 2494536 نفر   - 310814 ip   بازديد امروز : 1059 نفر   - 129 ip   بازديد ديروز : 965 نفر   - 255 ip   آنلاين : 8 نفر
Copyright Notice ©   mihanunion.ir   All Rights Reserved .