جمعه 30 شهريور 1397

 

 


یادداشت روز شماره 56

برخي تخم مرغ‌ هاي شانه‌ اي پاستوريزه شده ‌اند و تاريخ انقضاء دارند.؟ادامه

 

 

 

 

 


app test

app test 2

اخبار صنعت
استان سمنان سالانه ۱۵ هزار تن تخم مرغ تولید می کند

مدیرکل جهاد کشاورزی استان سمنان از تولید سالانه ۱۵هزار تخم مرغ در استان خبر داد و گفت: همراهی فناوری و دانش با بهره برداران استان می تواند این میزان را افزایش دهد.
سید حسن میرعماد در نشست ارتباط بی واسطه چرخه تولید و توزیع استان سمنان به میزبانی اتاق بازرگانی، تولید محصولات دامی و طیور را یکی از ظرفیت های استان دانست و ابراز داشت: تولید بیش از ۱۵هزار تن تخم مرغ در کنار تولید گوشت سفید و قرمز مورد نیاز مردم استان، نشان دهنده توانمندی های استان در زمینه تولیدات دام و طیور است که می بایست آن را تقویت کرد.
وی افزود: یکی از ویژگی های بارز سیاست های اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، ارتقای کیفی تولیدات و افزایش بهره وری است که این موضوع نیز در راستای وظایف سازمان جهاد کشاورزی به عنوان عضوی از ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی قرار داشته و به تمامی شهرستان های هشت گانه استان نیز ابلاغ شده است.

پیوند صنعت و فناوری الزامی است
مدیرکل جهاد کشاورزی استان سمنان یکی از راهکارهای افزایش کیفی تولید را بهره گیری از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در زمینه های مختلف دانست و گفت: توانمندی بهره برداران بخش های مختلف جهاد کشاورزی بسیار حائز اهمیت است برای مثال صنعت مرغداری در استان، صنعتی بسیار توانمند محسوب می شود که می تواند با ورود فناوری به این حوزه شاهد ارتقای محصولات تولیدی نیز باشد.
میرعماد پیوند بین تولید و شرکت های دانش بنیان را امری الزامی در حوزه تحقق شعار سال دانست و افزود: امروز دو کار اساسی را باید در حوزه بهره برداری از تولید جهاد چه در حوزه دام و طیور و چه در حوزه کشاورزی و گلخانه ای صورت داد که نخستین آنها سرمایه گذاری است و دیگری همراهی علم و تکنولوژی که این دو مقوله به خصوص در حوزه فرآوری تخم مرغ در استان مورد استقبال هم سرمایه گذاران و هم شرکت های دانش بنیان مستقر در استان قرار گرفته است.
وی افزود: قطعا  ایجاد شرکت های فرآوری صنعت تخم مرغ با تکنولوژی های نوین می تواند، توان صادرات این محصول را افزایش داده و در کنار آن ورود سرمایه در گردش مورد نیاز بهره برداران برای گسترش کسب و کار و اشتغال زایی را فراهم کند.
منبع : مهرکمیته ممیزی مرغ تخمگذار

 

 
فرم  تست آپلود عکس 
 

نحوه آشنایی شما با سایت؟
دوستان
جستجو در اینترنت
دفتر اتحادیه

  بازديد کل : 2494513 نفر   - 310814 ip   بازديد امروز : 1036 نفر   - 129 ip   بازديد ديروز : 965 نفر   - 255 ip   آنلاين : 3 نفر
Copyright Notice ©   mihanunion.ir   All Rights Reserved .